Jestem dowodem na to, że “chcieć to móc”, niezależnie od wieku!

Niejednokrotnie zadajemy pytanie: “Czy przekroczenie wieku 60 lat stanowi barierę do dalszego rozwoju, czerpania radości z tego, co niesie każdy następny dzień”? Bo przecież niespodziewanie trochę i nagle zauważamy, że to już nie 50, 55 lecz 60 lat za nami.

Wiele osób twierdzi, że już czegoś w tym wieku nie można robić, nie wypada bądź nie mają siły i motywacji do podejmowania się działań, które gdzieś w głębi naszego umysłu tkwią w tzw.”zawieszeniu”, bo były odkładane na późniejszy czas.

Osobiście uważam, że należy wyzbyć się takiego toku myślenia, zacząć pozytywnie myśleć i przystąpić do realizacji naszych planów i zamierzeń. Dzieci “wyfrunęły już z domowego gniazda” i teraz nareszcie mogę zrobić coś dla siebie i wiek 60 lat nie stanowi w tym żadnej bariery.

Każda nowa zmarszczka na twarzy nie jest powodem do depresji i jej maskowania, lecz przyjmowania z pokorą i wdzięcznością, że los daje mi doświadczać upływu czasu w dobrej formie. W wieku 50 lat podjęłam się bardzo trudnego, ale jakże szczytnego zadania, a mianowicie rozpoczęłam i ukończyłam studia I i II stopnia na dwóch różnych uczelniach. Zostało to uwieńczone sukcesem – uzyskaniem dyplomu mgr w dziedzinie prawa administracyjnego. Uznałam, że jeszcze to za mało, nadal trzeba się rozwijać i nie można tkwić w miejscu.

Ukończyłam 6-cio miesięczny kurs tańca towarzyskiego, sukcesywnie korzystam z pływalni, prowadzę aktywne życie zawodowe, towarzyskie i kulturalne. Starość jest w naszym umyśle i tylko optymistyczne postrzeganie świata, które ja prezentuję, jest gwarancją na przeżycie jeszcze wielu ciekawych, fajnych chwil, mimo 60-tki.

Nadal jestem tą samą osobą, tylko o wiele bardziej doświadczoną w różnych sferach mojego życia. To następny etap, który chcę i muszę przeżyć najlepiej jak potrafię, starając się zachować nie tylko piękno wewnętrzne, ale i zewnętrzne.
Pomogły mi w tym moje kochane dzieci, dzięki którym przeżyłam kolejne, wspaniałe życiowe doświadczenie.

Był to prezent na 60 te urodziny w postaci Metamorfozy z Twoja Sesja, jaką przeszłam pod czujnym i fachowym okiem Kasi Gruk, a całość została uwieńczona wspaniałą sesją zdjęciową, wykonaną przez profesjonalistkę w tym zakresie – fotografkę Tatianę Pałucką.

Zostanie to w mojej pamięci jako niezapomniana przygoda, która napawa optymizmem i radością na dalsze, mam nadzieję długie i szczęśliwe kolejne lata.

Zachęcam również inne panie, które mają mieszane odczucia dotyczące postrzegania siebie w podobnym wieku jak ja i niejednokrotnie zmagają się z negatywnymi emocjami ,wynikającymi z upływającego czasu, do aktywnego, zdrowego stylu życia oraz skorzystania z przemiany jaką daje Twoja Sesja!